Přistoupí Ostrov k regulaci hazardu?

Regulace hazardu byla významným bodem volebního programu sdružení nezávislých kandidátů a KDU-ČSL Ostrováci.cz do posledních komunálních voleb v Ostrově. I když respektujeme, že herny a kasína jsou legální způsob podnikání, nemůžeme přehlížet všeobecně známé negativní důsledky této činnosti.

automatyZákon a tradice je taková, že provozovatelé odvádějí nemalé poplatky a ty se používají na podporu bohulibých činností jako například sportování mládeže. Ostrov tak získává cca 6 mil. Kč. Je důležité vědět, že abychom získali uvedenou částku, musí hazardem protéci cca 100 mil. Kč. Tyto peníze jsou z různých zdrojů. Kromě toho, že notoričtí hráči finančně likvidují sebe, své rodiny nebo firmy v hazardu končí také peníze z trestné činnosti a v neposlední řadě sociální dávky.

Možností jak řešit hazard je celá škála. V každém případě je třeba sjednotit pravidla pro hrací automaty a videoherní automaty. Další kroky mohou vést od zrušení několika heren na problematických místech až po plošný zákaz hazardu na celém území města.

V pondělí 9. dubna se uskuteční pracovní jednání zastupitelstva města, kde budou ostrovští zastupitelé hledat ideální cestu pro naše město. Zajímá nás Váš názor. Pokud se chcete zapojit do rozhodování města můžete se vyjádřit v přiložené anketě nebo v diskusi pod tímto článkem.

Dále čtěte:
Omezení hazardu si musíme dovolit
Hazard stojí Česko ročně 100 miliard
Občané proti hazardu
Nový zákon přináší průlom v regulaci hazardu na území ČR

Jak si přejete regulovat hazard v Ostrově?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

9 komentářů u „Přistoupí Ostrov k regulaci hazardu?

 1. Dobrý den já si myslím že omezení hazardu v tomto městě bych udělal jen v některých lokalitách.Jen podle svého zjištění se podílí občane kteří jsou na soc.dávkách a občané romské národnosti nikoliv občané kteří pracují. Dále v okolí Kollárové ulice je docela ve večerních hodinách velice rušno díky tomu že zde Větnamští a romští občané naštěvují právě tito podniky na tomto by se mělo město zamyslet poněvač díky těmto podnikum se zde stahují romští občané a dělají tu po 22.00 hodině hlůk a rozbijí co se dá a křičí a je jim jedno jestli zde bydlí naši občani.

  • Asi se spatne divate pane, bydlim tam také ale většinou tam jsou mlady, pubertaci, co kouri verejne marjanku jako by se nechumemlilo, a jsou to bily lidi pokud to tak mohu nazvat.

 2. Jsem jednoznačně pro plošný zákaz. Tento druh podnikání přináší městu a jeho obyvatelům výrazně více negativ, než pozitiv.

 3. Jsem pro plošný zákaz, významná pozitiva pro město hazard nepřináší, na hazard jsou vázány i další negativní jevy, a to včetně kriminálních.

 4. Jsem určitě pro omezení hazardu v našem městě.
  Často chodím kolem herny na rohu Kollárovy ulice ( 1207-1208)a vídám tam hlavně u herny postávat děti, občas i s cigaretou a velmi hlučně se baví. myslím si, že ve večerních hodinách je to ještě horší. Každopádně jsem pro omezení hazardu v našem městě.

 5. Pokus o omezení hazardu ve městě může být úspěšný za předpokladu, že bude podpořen parlamentem a vládou, protože Ti co hazard provozují se svých astronomických zisků placených z peněz daňových poplatníků tak lehce nevzdají.

  • Vláda a parlament připravila obcím nástroje, že hazard mohou zatrhnout. Možná je to trochu alibistické, že tu odpovědnost nechali na obcích, ale lepší než nic. Věřím že budou následovat kroky, které pomohou těm obcím, pro které vedení neudělá nic.

   • koukam pane Polednicku jak rychle jste obratil kabat, drive ze jste byl ředitelem kulturaku a vse jste schvaloval co vedeni udelalo ale jakmile Vas sesadili tak vse je najednou spatne??? Pane Polednicku, Vy jste si z toho udelal rodinnej podnik takze uz bylo davno na case toto zmenit.

    • Pane Davide,

     je pravda že s vedením města v čele s ODS jsem si rozuměl podstatně lépe než s tím současným v čele s ČSSD. Jiný názor jsem měl už za ODSky například v oblasti sociálních služeb a cestovního ruchu. Když se na to podíváte chronologicky, byl jsem ředitelem ještě asi rok čtvrt pod novým vedením města. Už během této doby jsem měl jiné názory, které jsem otevřeně prezentoval. Z funkce ředitele jsem odešle sám, do vyhlášeného výběrového řízení jsem se nepřihlásil, protože jsem pod tehdejším a vlastně i současných vedením města nechtěl pracovat. Zcela bez obav o své živobytí tak mohu svobodně prezentovat své názory a když s něčím nesouhlasím, hlasuji proti.

     Poznámky ohledně rodinného podniku jsou zcela mimo mísu. V této oblasti byste se měl obrátit spíše na pana místostarostu ing. Železného.

     S pozdravem
     Marek Poledníček

Komentáře nejsou povoleny.