Kam kráčí Ostrovský měsíčník?

ok0101S novým rokem 2015 vyšlo nové číslo Ostrovského měsíčníku. Pro mnohé čtenáře bylo jistě překvapením, že již neobsahoval obligátní úvodník šéfredaktora Jana Železného a pozorným čtenářům možná neuniklo zcela jiné složení redakční rady.

 

Lednové číslo vyšlo za nestandardních podmínek a netřeba mu věnovat velkou pozornost. Šéfredaktor Jan Železný ve funkci skončil a do funkce šéfredaktora se zřejmě na omezenou domu vrátila paní Irena Janečková, která má s vydáváním tohoto periodika letité zkušenosti. Skutečná redakční rada byla jmenována radou města až v pondělí 5. ledna ve složení Josef Železný (místostarosta města, ČSSD), Pavlína Lišková (radní, ČSSD) a Martina Pavlasová (propagační specialistka DK Ostrova). Nejen k mému překvapení v ní nebyl žádný zástupce opozice, přestože je Ostrovský měsíčník dotován z rozpočtu města částkou cca 340 tis. Do redakční rady nebyl jmenován ani šéfredaktor, i když jsem se z veřejné diskuse později dozvěděl, že šéfredaktor je údajně členem redakční rady z titulu funkce. Zajímavé je, že šéfredaktora jmenuje „jen“ vydavatel a členy redakční rady Město Ostrov..

V reportáži kabelové televize zaznělo, že jsem odmítl členství v redakční radě. Škoda, že redaktorka také nesdělila, že to bylo z důvodu vytížení v jiných orgánech města, konkrétně v rozpočtové komisi a rozpočtovém výboru města. Za sebe jsem do redakční rady nabídl velice schopného Vladimíra Tomana, který by byl pro budoucnost Ostrovského měsíčníku velkým přínosem.

Současná podoba Ostrovského měsíčníku byla vedením města prezentována jako úspěch, jako výrazný posun k lepšímu. Na téma obsahové i formální kvality periodika jsme s šéfredaktorem Železným vedli dlouhé neveřejné a v konci i veřejné polemiky. Celá situace je tedy pro mě poněkud nepřehledná a pochybnosti dále zvýšilo výběrové řízení na funkci VEDOUCÍHO REDAKTORA, které bylo vypsáno Domem kultury.

http://www.dk-ostrov.cz/dum-kultury/volna-mista
http://www.marekpolednicek.cz/pohadka-o-chudem-a-bohatsim-mesicniku/

Ing. Marek Poledníček

om0705

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog se štítky a jeho autorem je Marek Poledníček. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Kam kráčí Ostrovský měsíčník?

  1. Sám nejsem s vývojem kolem redakční rady spokojený, ale jak jsem již napsal, vyjádřit by se k tomu měl především pan ředitel DK. Ohledně názoru na přínos pana Tomana k zlepšení OM mám smíšené pocity. Nejsem odpůrcem černobílých fotografií případně nějakého designu, ale OM by asi tímto směrem jít neměl. Navíc na mé články reagovali různí lidé různě ohledně obsahu (řidič autobusu, pracovnice knihovny, zaměstnanci teplárny, zahrádkáři, zastupitelé …). Někdo s nimi souhlasil, někdo ne, ale jediný kdo měl problém udržet nit byl pan Toman … Zdraví květinkový Ostrovan

Komentáře nejsou povoleny.