Všechno je jednou poprvé!

Na jednání zastupitelstva města Ostrova dne 5 .4. 2017 došlo k odvolání starosty města Ostrova Pavla Čekana a neuvolněného místostarosty Libora Bílka a radní Pavlíny Liškové.  Jednání zastupitelstva bylo poté přerušeno na týden, kdy bude zvolen nový starosta a nová rada.

Pokud budu mluvit za Ostrováky.cz, tak důvodem byla naše dlouhodobá nespokojenost se způsobem vedení města, nedostatečná příprava a zdůvodnění zásadních projektů jako například koupě a rekonstrukce hotelu Myslivna a v neposlední řadě celkově rozhazovačné zacházení s obecními prostředky. Pokud sledujete naše vystoupení na jednání zastupitelstva a občasné mediální výstupy, náš postoj a postup vás nepřekvapil.

V rámci jednání byla starostou města zopakována výtka, že jsme při ustavujícím jednání zastupitelstva vysunuli hlasovací karty, usedli mezi diváky a volby se nezúčastnili. Rád bych na tomto místě připomenul, že to bylo proto, abychom viditelným a prokazatelným způsobem deklarovali, svůj nesouhlas s tím, že vedení města bylo svoleno tak, že bylo závislé na hlasech KSČM. Navíc v situaci, kdy existovalo několik jiných nekomunistických variant. Tato varianta však byla od začátku preferována.

V diskusi dále zaznělo, že jsme jako opozice neschválili žádný rozpočet. To je pravda. Bohužel všechny rozpočty obsahovaly položky, které byly neslučitelné s naším viděním správného hospodaření města.

Na závěr bych rád zcela zřetelně konstatoval, že dnes končící vedení města udělalo také kus dobré práce a do jisté míry plnilo náš volební program, který si částečně přisvojilo. Z našeho pohledu byl od počátku problém s mírou. Řada projektů byla dle našeho názoru předražená, až megalomanská. Viz několik příkladů publikovaných na tomto webu:

Vertikální záhonek,
Den pro Ostrov, 
Proč jsme nepodpořili rozpočet

Věřím, že garnitura, která nastoupí 12.4. bude pokračovat ve všem dobrém a projektům dá rozumné parametry.

Na závěr si dovolím parafrázovat jednu větu, která v rámci jednání zazněla. „Něco takové se v ostrovském zastupitelstvu ještě nestalo“. Nenechala na sebe dlouho čekat ani jediná možná odpověď. „Všechno je jednou poprvé“.

Ing. Marek Poledníček
zastupitel za Ostrováci.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog, ZM Ostrov a jeho autorem je Marek Poledníček. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Všechno je jednou poprvé!

  1. Myslim ze to byla cilena akce uz v dobe kdy jsem v Ostrove bydlel ja tak si vzpominam ze pan Polednicek co by sef domu kultury nemel rad nikoho kdo nebyl spolustranik a o panu Buresovi ani nemluvim vsak mel na bilboardu Honza v tom umi chodit jak ubohe

  2. Nevím jestli je to cílená akce, do vnitřních záležitostí ČSSD nevidím. Pro mě je podstatné, že skálopevná jedenáctka skončila. Alfou a omegou je pro mě volební program, na základě kterého jsme v posledních volbách získali 12,7 %. Současná situace nám Ostrovákům.cz umožňuje v případě vzniku nové koalice prosadit další body našeho programu, které by přes starostu Pavla Čekana neprošly. Současná situace je velkým přínosem pro obyvatele Ostrova.

Komentáře nejsou povoleny.