Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Z opozice se změny prosazují těžko…

Ani když jste u kormidla nejde vše tak rychle, jak byste si přáli. Na prosincovém jednání zastupitelstva města se projednával rozpočet města na rok 2023. Jsem rád, že se v něm objevila řada záměrů, kterým jsem se jako místostarosta věnoval.

Za všechny zmíním parkování v Družební ulici, okružní křižovatku Jáchymovská x Hlavní nebo pokračování celkové renovace interiérů Domu kultury. V rozpočtu zůstala dotace pro tradiční kulturní léto v parku a pokud se nic nezmění, můžete se těšit na kapely Kryštof a Čechomor.

Otazník nad projektem dostavba ZUŠ Ostrov

Velmi mě mrzí, že z rozpočtu vypadla dostavba ZUŠ, památník politickým vězňům, zázemí koupaliště s novou saunou, volnočasový areál za klášterem nebo nová multimediální expozice porcelánu. Nejvíce jsem se věnoval dostavbě ZUŠ. Projekt nešel realizovat dle původní studie z roku 2016, protože se změnil požadavek ZUŠ – ředitelky Ireny Konývkové.  V roce 2018 nestačilo už „jen“ přistavět koncertní sál, ale novým požadavkem paní ředitelky bylo integrovat všechny obory do jednoho místa. Požadavek jsme brali vážně, a proto zhotovili zcela novou studii.

Budeme prezentovat ostrovský porcelán jak si zaslouží?

Druhým projektem, na kterém mi osobně velmi záleží, je nová expozice porcelánu v přízemí bývalého hotelu Myslivna. Stavebně je vše připraveno, hotová je studie i vizuál prostor a pracuje se na technickém scénáři. Multimediální expozice ostrovského porcelánu PULS je pro mě a ostatní obyvatele města důležitá proto, že ostrovská porcelánka je vzorným příkladem podnikatelského úspěchu našich předků a mohla by být významnou inspirací pro mladou generaci i zajímavou atraktivitou města. Ostrovský porcelán se momentálně vystavuje v Národním technickém muzeu a mezi odborníky je PULS brán za jednu z pěti nejlepších porcelánek v tehdejším Československu. Ostrovská sbírka je krok od prohlášení za kulturní památku.

Naděje nikdy neumírá

Pevně věřím, že poměrně vstřícná slova na jednání zastupitelstva byla míněna vážně, a že současné vedení města a nenechá výše uvedené projekty usnout.  Prostředky na ně město má a společně za Ostrováci.cz a ODS jsme podali protinávrh, kde v rozpočtu finance vzít. Na závěr bych chtěl říci, že všechny tyto jmenované projekty jsou dlouhodobě uvedeny i ve strategickém plánu města, které v minulosti schvalovalo zastupitelstvo. 

A jak kdo hlasoval?

V rámci jednání zastupitelstva zazněl argument, že strategický plán si schválilo našeho, rozumějte minulé, zastupitelstvo. Z níže uvedeného hlasovacího protokolu vyplývá, že pro něj zdaleka nehlasovala jen minulá koalice.

Marek Poledníček
zastupitel

1 Comment

  • Marek
    Posted 15. 12. 2022

    Pokusný komentář

Comments are closed.

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters