Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Děkuji Vám za mých 28 let v komunální politice

V posledních měsících se totiž výrazně zvýšila citlivost politické „scény“ i veřejnosti na možný konflikt zájmů v oblasti orgánů dohledu nad médii a dodržování Zákona o rozhlasovém a televizním vysílání. S ohledem na uvedené jsem se rozhodl na funkce krajského i obecního zastupitele ke dni 30. 6. 2023 rezignovat. Problematika médií je pro mě mimořádně důležitá, a proto jsem uvítal možnost návratu do RRTV, kde jsem již působil v letech 2015 – 2021. Věnoval jsem se zejména problematice mediální gramotnosti a radu opouštěl jako její místopředseda. Má účast v RRTV byla přínosná s ohledem na mou zkušenost zakladatele a provozovatele kabelové televize.

Práce politika nikdy nekončí ukončenou prací. Projekty běžně přesahují volební období a často je
dokončí nebo naopak nedokončí někdo jiný než ten, kdo je začal. Práce v krajském zastupitelstvu byla nová a jsem rád za vše, co se i mým přičiněním na této úrovni podařilo uskutečnit. V ostrovském zastupitelstvu jsem byl aktuálně nejdéle sloužícím zastupitelem. Poprvé jsem byl zvolen v roce 1994 a od té doby nepřetržitě ještě šestkrát po sobě. Mám za sebou skoro veškeré představitelné pozice ve vedení i opozici. Když se za těmi 28 léty ohlédnu, jsem velmi hrdý na to, kam se město za ty roky posunulo a jsem pyšný na vše, čemu jsem jako „bývalý zastupitel“, pomohl k životu.

Miluji Ostrov, je to můj domov, narodil jsem se zde a myslím, že se právem mohu považovat za patriota. Věřím, že díky svému technickému vzdělání, praxi projektanta, dlouhému ředitelování ostrovskému domu kultury, výše zmíněné kabelovce, ale i aktivnímu muzicírování, drobnému podnikání v marketingu a v neposlední řadě také „nedobrovolnému“ farmaření na rodinných ostrovských zahrádkách svých rodičů, jsem v práci zastupitele měl přehled o mnoha oblastech a má účast v týmu zastupitelů byla přínosná.

Děkuji všem, kdo mi tolik let věřili, volili mě i podporovali. Měl jsem okolo sebe vždy dobrý tým lidí. Mimořádné poděkování zaslouží moje rodina za podporu, pochopení a svatou trpělivost. Z Ostrova neodcházím, budu veškeré dění sledovat a těšit se z toho, jak naše město nadále vzkvétá.

Marek Poledníček,
bývalý zastupitel města Ostrova
Napsáno pro OM 7/2023

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters