Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nekorektní předvolební úvaha jednoho ostrováka

Téměř po každých celostátních volbách se cítím jako opařený. Ti, které volím, zpravidla prohrají. Na to je možné zvyknout. Problém je smířit se s tím, kdo uspěl. Myslím, že jsem člověk uznalý a kdybych po uplynutí volebního období viděl, že se věci mění k lepšímu, tak by mi nevadilo, že pravdu měli jiní a já se spletl.

Dosud se to ale nestalo. V Ostrově je to o to horší, že velká většina lidí, které potkávám, volí zcela opačně než já a bohužel pro naši zemi i pro ně samotné špatně. Je to smutné zjištění, že si navzájem tak nerozumíme. Týká se to voleb celostátních a hlavně prezidentských. V roce 2018 měl Miloš Zeman v Ostrově v 1. kole 42,31% a v kole 2. neuvěřitelných 55,94%!

Když si vzpomenu na předminulé a minulé prezidentské volby, mají s těmi současnými řadu věcí společných. Také Miloš Zeman vyvolával v lidech strach, nejdříve ze sudetských Němců, podruhé z uprchlíků, aby na tomto strachu parazitoval a pasoval se do ochránce těch vystrašených.

Jak to dopadlo? Koho ochránil?

Otázkou je, koho vůbec může ochránit vulgární pomstychtivý alkoholik. No, před uprchlíky nikoho. Ti totiž vůbec nedorazili, protože se jim k nám stejně nechtělo. Ochránil usvědčeného a odsouzeného vraha Kajínka. Také zaměstnance hradu Baláka, který rozkrádal lánské lesy.

A jak to dopadlo s ochranou české suverenity a národních zájmů? Podobně. Vzpomínám si na nerušené manévry čínských ochranek proti českým protestujícím při návštěvě čínského prezidenta. Na území České republiky! Zapomenout nelze na dlouholeté prolézání pozadím ruského diktátora, které skončilo, až když Putin udělal z našeho prezidenta absolutního hlupáka. Miloš Zeman se též nestyděl zesměšňovat politické protivníky a dokonce tajné služby vlastní země. Kdo měl pravdu, víme. To bylo jen takové stručné zopakování.

Andrej Babiš, který zjevně cílí na Zemanovy voliče, se poučil, že vyvolávání strachu má u některých českých občanů silný efekt. Takže tu máme hrozbu války, před kterou nás ochrání! Kdyby z průzkumů vyšlo, že se bojíme Marťanů, tak by zjistil, že generál s Danuší s nimi již navázali kontakt.

Milí Babišovi voliči, Andrej vás ochrání úplně stejně jako Miloš! On chrání jen sám sebe a když potřebuje, udělá nesvéprávné i z vlastních dětí. Opravdu si myslíte, že mu na vás záleží?

Takže se nebojte a nenechte se obelhávat a strašit! Kdo se uchyluje k vyvolávání strachu, nepřinese této zemi a nám všem nic dobrého.

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters