Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nafukovací hala podruhé

Na poslední jednání zastupitelstva města Ostrova (středa 28.1.2015) se dostal projekt sportoviště mezi zimním stadionem a restauraci „U kulaté báby“. Jedná se o dvě hřiště s umělým povrchem s tím, že jedno bude zastřešeno nafukovací halou.

sportovisteCelkové náklady na stavbu činí bez mála 13 mil. Kč. Je pravda, že pokud se podaří získat dotaci, tak větší část nákladů zaplatí EU. Na naše město pak zbudou provozní náklady cca 800 tis. ročně. Tento projekt se na jednání zastupitelstva dostal již podruhé. Poprvé to bylo těsně před komunálními volbami 2014 a projekt neprošel ani přes tehdejší koalici a to zejména kvůli energetické náročnosti nafukovací haly.

My, zastupitelé za Ostrováci.cz s tímto záměrem nesouhlasíme a máme k tomu tyto důvody:

  • V první řadě nejsou v odpoledních hodinách obsazena stávající opravená hřiště u základních škol. Není proto třeba stavět nová hřiště, ale nabídnout a zajistit správce pro hřiště, která nejsou využita.
  • Plánované hřiště nemají rozměry k tomu, aby se na nich mohly hrát v Ostrově zavedené sporty jako například házená nebo florbal.
  • Projekt nepočítá ani s minimálním zázemím (sprchy, toalety, šatny)

Při druhém pokusu o prosazení tohoto hřiště radní přišli s novým argumentem, že tato nafukovací hala bude v dopoledních hodinách sloužit jako tolik potřebná tělocvična pro ZŠ J. V. Myslbeka. Na zastupitelstvu zaznělo několik důvodů, proč to není vhodné. Např. z důvodu velké docházkové vzdálenosti, zmíněné absence zázemí a pod. Ověřil jsem si u pedagogů na ZŠ J. V. Myslbeka, zda se uvažuje o využití nafukovací haly jako druhé tělocvičny. Tato možnost byla na škole skutečně projednána a nebyla doporučena. Kromě již uvedených nedostatků byla kritizována příliš vysoká hlučnost.

Navíc v době, kdy se připravuje (bylo akcentováno ve volební kampani ČSSD) výstavba multifunkční haly, mi tato investice přijde jako nekoncepční.

Vše mě tedy utvrzuje v tom, že nové sportoviště bude sloužit především pro tzv. suchou přípravu hokejistů, což opakovaně zaznělo při prvním i při druhém projednávání tohoto projektu. Školou povinné děti považuji za spíše účelový argument.

Ing. Marek Poledníček
Ostrováci.cz

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters