Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lepší podmínky pro podnikatele a živnostníky

Podnikatelé a živnostníci jsou pro každé město a společnost mimořádně důležití. Aktivně se starají o sebe i své rodiny, poskytují potřebné služby obyvatelům města a v neposlední řadě plní státní i městskou pokladnu. Proto se snažíme v rámci možnosti postupně zlepšovat podmínky pro jejich činnost. 

V Ostrově působí podnikatelé a živnostníci mj. v areálu, který je znám jako čp. 175. Poznáte jej podle výrazné žluté budovy hned u zastávky na Karlovy Vary u jídelny. První republiky zde sídlil první špitál v Ostrově a později až do devadesátých let tzv. byťák. Jeho součástí je poměrně rozsáhlý areál, ve kterém najdete autoservis, pneuservis, dvě zámečnické dílny, železářství a dokonce reklamní agenturu.  

Čp. 175 – dílenský areál, kde se zastavil čas

Toto „podnikatelské centrum“ však léta chátrá a již dávno neodpovídá současným požadavkům na estetiku, pracovního prostřední a v neposlední řadě ani na ekonomiku provozu. Firmy se potýkají s neúměrnými náklady na topení i vodu.  

Moderní centrum pro podnikatele a živnostníky 

S ohledem na výše uvedené a vizi zajímavých dotačních možností související s obnovou po pandemii covid-19 se vedení města rozhodlo připravit projekt na celkovou revitalizaci a rozšíření tohoto areálu. Našim cílem je celý areál zcela zásadně modernizovat a vytvořit adekvátní podmínky nejen pro stávající živnostníky, ale také připravit moderní zázemí pro nové / začínající podnikatele.

Samozřejmostí nových dílenských prostor bude také kancelářské zázemí, rychlý internet a v neposlední řadě také sociální zařízení na úrovni. V rámci projektu zde vzniknou také osobní sklady, které budou moci využít nejen podnikatelé a živnostníci, ale také obyvatele města.     

Jsme teprve na začátku

Konkrétní termín, kdy se tato vize stane skutečností ještě není znám. V těchto dnech byly učiněny první kroky pro zahájení práce na přípravě studie. V nejbližší době proběhnou jednání s jednotlivými podnikateli, aby projekt nevznikal od stolu, ale aby splnil vše co se od něj očekává. 

Ing. Marek Poledníček
místostarosta města

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters