Přistoupí Ostrov k regulaci hazardu?

Regulace hazardu byla významným bodem volebního programu sdružení nezávislých kandidátů a KDU-ČSL Ostrováci.cz do posledních komunálních voleb v Ostrově. I když respektujeme, že herny a kasína jsou legální způsob podnikání, nemůžeme přehlížet všeobecně známé negativní důsledky této činnosti.

automatyZákon a tradice je taková, že provozovatelé odvádějí nemalé poplatky a ty se používají na podporu bohulibých činností jako například sportování mládeže. Ostrov tak získává cca 6 mil. Kč. Je důležité vědět, že abychom získali uvedenou částku, musí hazardem protéci cca 100 mil. Kč. Tyto peníze jsou z různých zdrojů. Kromě toho, že notoričtí hráči finančně likvidují sebe, své rodiny nebo firmy v hazardu končí také peníze z trestné činnosti a v neposlední řadě sociální dávky.

Možností jak řešit hazard je celá škála. V každém případě je třeba sjednotit pravidla pro hrací automaty a videoherní automaty. Další kroky mohou vést od zrušení několika heren na problematických místech až po plošný zákaz hazardu na celém území města.

V pondělí 9. dubna se uskuteční pracovní jednání zastupitelstva města, kde budou ostrovští zastupitelé hledat ideální cestu pro naše město. Zajímá nás Váš názor. Pokud se chcete zapojit do rozhodování města můžete se vyjádřit v přiložené anketě nebo v diskusi pod tímto článkem.

Dále čtěte:
Omezení hazardu si musíme dovolit
Hazard stojí Česko ročně 100 miliard
Občané proti hazardu
Nový zákon přináší průlom v regulaci hazardu na území ČR

Jak si přejete regulovat hazard v Ostrově?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...