Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jsou Ostrováci.cz také Evropané?

Čekají nás další volby. Tentokrát do Evropského parlamentu, tedy do mnoha lidmi nenáviděného „Bruselu“. Mají výsledky těchto voleb nějaký význam i pro občany našeho nepříliš významného městečka? Jistě si odpovíme každý po svém, takže se o to pokusím také. Zkusím se trochu porozhlédnout, co nabízejí naši potenciální zástupci v Evropském parlamentu.

Co ale vidím při sledování předvolebních debat, četbě plakátů a tiskovin? Obraz totálního ohrožení. Pryč s diktátem EU! Chceme lepší Evropu! Konečná EU! Odmítáme snižování naší suverenity! EU nám chce vzít zbraně!Vypadá to, že zažíváme období nějakého hrozného útlaku. Již chybí jen, aby vyjeli Blaničtí! Ale naštěstí máme mezi sebou ty, kteří nás před ujařmením a úpěním ochrání. Budeme bránit české zájmy, tvrdě a nekompromisně! Husitský duch Božích (sic!) bojovníků v našich politicích opět ožívá. Proti všem! Pro připomenutí z dějepisu: po hrdinném husitském konání byly české země sice trochu zdevastovány, ale byli jsme výjimeční! Pravda, idylku pak pokazil král Jiřík, který začal blouznit cosi o sjednocené Evropě…

Moji náladu zvedá sebevědomý slogan: Česko na 1. místě! Sice zcela nechápu, proč jej se známým českým vlastencem říkají Francouzka a Ital, ale zní to krásně. A co teprve, když se přidají i jiní vlastenci: Itálie na 1. místě! Nizozemí na 1. místě! Francie na 1. místě! Maďarsko na 1. místě! No, to přeci musí báječně fungovat! Však sjednocující láska skutečných vlastenců k Putinovi je mocnou čarodějkou.

Po návratu domů jsem ze schránky vyzvedl předvolební tiskovinu vydanou v nákladu 3 milionů výtisků. Titulek varuje: Brusel nás nutí jíst zkažené maso! Okamžitě se mi udělalo nějak špatně. Určitě donutili kuchařky v naší školní jídelně to zkažené maso uvařit a přiotrávit děti a nás, externí strávníky. Máme ale již trénink, tak to přežijeme. Spravíme si chuť kosteleckou uzeninou a vydezinfikujeme se kvalitní tuzemskou lihovinou. A možná tím i ušetříme zdravotní pojišťovně za brýle!

Ale teď vážně. Ostrováci.cz se před komunálními volbami jasně přihlásili k prozápadní orientaci naší země včetně členství v EU. To, že je členství prospěšné celé zemi i našemu městu nevidí jen ten, kdo vidět nechce nebo si na tom postavil svůj politický obchod.

Věřím, že je hodně lidí, kteří ze sebe nenechají dělat touto zvláštní kampaní pitomce. Naštěstí je pořád z koho vybírat a můžeme snad poslat do europarlamentu takové lidi, kteří mohou být Evropě a tedy i nám prospěšní. Evropa a zejména Evropská unie je stále jedno z nejlepších míst k žití na celém světě. Všechno se dá a musí stále vylepšovat. Také fungování EU! Nepomáhejme ale politickým šmejdům pokazit jeden z nejlepších politických projektů světové historie! Ostrováci.cz jsou jistě sebevědomými a neustrašenými občany ČR, ale také Evropany a ve volbách to potvrdí.

Vladimír Toman

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters