Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Má smysl podporovat cestovní ruch?

Já osobně si myslím, že to smysl má a řadu let se podporovat cestovní ruch snažím. Investované prostředky se vracejí formou vyšší návštěvností památek, výstav a expozic, kulturních akcí a v neposlední řadě vyššími tržbami v obchodech, restauracích, kavárnách a cukrárnách.

Nejinak je to tomu i v našem městě. Velmi mě těší rostoucí počet venkovních zahrádek u kaváren a restaurací v Ostrově.  V první řadě za to patří dík jejich provozovatelům a vím, že tomu pomáhá také naše dlouhodobá systematická propagace Ostrova nejen jako místa příjemného pro život, ale také jako skvělého cíle pro výlet a kde se konají skvělé kulturní akce pro celou rodinu.

Informace na jednom místě

Jako ústřední místo, kde soustřeďujeme veškeré informace slouží turistický portál www.icOstrov.cz. Mám radost, že se návštěvnost tohoto webu za poslední rok zvýšila o 55,5%. V absolutních číslech to za první pololetí letošního roku dělá cca 96 tis. zobrazení cca 30 tis. uživateli. Zajímalo by vás, jaká témata jsou na tomto webu nejvyhledávanější? Jednoznačným favoritem je výchozí stránka icostrov.cz s rozcestníkem a hned po ní ostrovské koupaliště (7688 zobr.). V těsném závěsu za koupalištěm je Zámecký park (7151 zobr.) a další nejčastěji hledaným tématem v Ostrově je přehled ubytování (4341 zobr.). Právě zájem o ubytování v Ostrově byl jedním z impulzům, proč jsem se rozhodl napsat tento článek. Na dalších místech v pořadí vyhledávaných témat je přehled kulturních akcí a dále pak památky jako zámek, klášterní areál a další.

Informační kanál nejen pro turisty

S propagací kulturních akcí a památek v Ostrově souvisí další novinka, které se nám díky finanční podpoře Karlovarského kraje, podaří již brzo dokončit. Jedná se o vytvoření turistického informačního kanálu, který pro začátek poběží v informačních centrech v Ostrově, ve Dvoraně zámku, několika vybraných hotelech na vlakovém nádraží a pilotně také v jáchymovských lázních – v klientském informačním centru. Zde budou průběžně propagovány aktuální kulturní akce, výstavy a vše, co by mohlo oslovit nejen turisty, ale i obyvatele města Ostrova. Součástí tohoto projektu je také osazení několika sčítacích zařízení, které budou evidovat pohyb osob na několika vybraných místech. Díky tomuto nástroji získáme další zpětnou vazbu o tom, jak efektivní jsou vynaložené prostředky do podpory cestovního ruchu. Tím nejvyšším cílem, který si v této oblasti dlouhodobě kladu je skutečnost, aby díky rozvoji cestovního ruchu mohlo přibýt v Ostrově dobrých restaurací a kaváren, aby ubytovatelům i jiným provozovatelům služeb kvetla živnost. Aby prosperovala kulturní zařízení i další služby, které nakonec využívají jak hosté, tak domácí. Dostatek dobrých služeb udělá z Ostrova opravdu město příjemné pro život a přilákají potencionální návštěvníky i obyvatele.

Marek Poledníček
místostarosta města
předseda krajské komise pro lázeňství, cestovní ruch a UNESCO

Napsáno pro OM 2022/08

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters