Tržnice je pryč a co dál?

Díky tomu, že je tržnice definitivně pryč, se otevřel krásný průhled na budovu pošty a uvolnil se zajímavý prostor v bezprostřední blízkosti náměstí. Nabízí se otázka, co s ním… Proto se v pátek 11. srpna 2017 na městském úřadě v Ostrově uskutečnilo pracovní jednání s cílem připravit zadání pro architektonické – urbanistické řešení tohoto prostoru. V současnou chvíli se nabízí několik řešení. Zajímalo by mě, co si myslíte vy. Základním požadavkem pro všechna řešení je zachování průhledu ulicí. 

Jednou z možností je vytvořit zde víceúčelový prostor, kde by díky umístěným stromům vniklo příjemné místo k odpočinku díky stínu, který na ploše Mírového náměstí chybí. Prostor by byl připraven tak, aby se zde mohly konat pravidelné trhy – například s ovocem, zeleninou a uzeninami. Vše bude připraveno tak, aby zde mohly být, v případě zájmu, umístěny pevné kiosky.

Další možností je řešení, které jsme představovali již v okamžiku našeho odporu proti existenci původní, dožilé, tržnice. Návrh zachovává průhled ulicí a vrací do prostoru pevná tržní místa a několik prodejních prostor. Celá stavba je oproti dřevěné tržnici posunuta až za úroveň pevných obchodů – zeleniny a kdysi holiče.

Jistě jsou další možnosti. Možná by bylo dobré aspoň pro začátek z trávníků odstranit zbytky betonu a zámková dlažby, navozit zeminu a zasadit trávník, Co by se líbilo vám? Je to centrum města, řešení by mělo výt vkusné a posloužit všem.

Ing. Marek Poledníček
zastupitel

Pamatujete si původní stav? Hledáme původní fotky místa po bývalé tržnici. Projděte své rodinné archivy a podělte se s námi.


Štítky: