Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrovská kabelová televize potřebuje trochu času

Nelze přeslechnout kritické připomínky na adresu kabelové televize v Ostrově. Nestabilní internet, opakovaná potřeba přeladění programů, nemožnost platit v hotovosti atd. Nejčastěji slýchávám stesk po zprávách z Ostrova, na které jsme si za cca 20ti letou tradici zvykli.

Oproti většině obyvatel Ostrova mám tu výhodu, že jako zakladatel a bývalý jednatel KABEL Ostrov s.r.o. znám historii ostrovské kabelovky a díky technickému vzdělání a své pozici v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání vím poměrně přesně, jaké problémy současná kabelová televize v posledních měsících řeší. Věřte, že toho není málo. Budeme-li k novému majiteli spravedliví, musíme uznat, že byť s několikaměsíčním zpožděním své sliby plní.

Rychlejší internet a internetová televize

Město Ostrov ani jeho společnost nikdy nebyli poskytovatelem internetového připojení. To vždy poskytovala společnost Elekro-S, která si za tímto účelem od KABEL Ostrov s.r.o. pronajímala část kapacity kabelových rozvodů. I přes řadu potíží v průběhu let patřilo toto připojení k těm lepším. Patřím mezi ty „konzervy“, kteří kabelovku nikdy neopustili, a dnes jsem mezi prvními zákazníky, kteří využívají rychlost internetu 300/30 MB/s. Podobné parametry za dobrou cenu mi zatím nenabídl žádný jiný poskytovatel. Jako fanda technologií jsem neodolal a přešel na internetovou televizi, která umožňuje sledovat pořady až týden zpět s možností přeskakovat reklamy. Uznejte, to v podmínkách ostrovské kabelovky zní jako pohádka.

Místní vysílání aneb Krušná.TV

Zprávy z Ostrova byly součástí života v Ostrově více jak 20 let. Opět mám tu výhodu, že si pamatuji jejich dřevní začátky a proto mám velkou  míru tolerance k jejich dnešním tvůrcům. Pravda. Je velký rozdíl v tom, jaké technické možnosti jsme měli my tenkrát a jaké jsou dnes. Veškeré hendikepy jsme tehdy doháněli nadšením a touhou. Věřím, že k současným tvůrcům přibydou další nadšenci a vysílání se v dohledné době posune na lepší úroveň. Jsem rád, že mohu oznámit, že od března se do místního kanálu vrátí tzv. rychlý pruh, ve kterém budou publikovány nejaktuálnější informace. Postupně se jistě zlepší také zpravodajské bloky. Co nejlepší informovanost je významnou prioritou našeho volebního programu.

Rád bych ujistil čtenáře, že to, čím prochází současné kabelová televize v Ostrově, by muselo řešit město, pokud by si společnost ponechalo. Rozdíl je v tom, že investice, které nyní probíhají, nemusíme platit z našeho rozpočtu. Dnešní svět televize a médií je zcela jinde, než v roce 1994, když se začaly pokládat první kabely. Jsem přesvědčen, že současná kabelovka jde správným směrem. Věřme jí a dejme jí trochu času.

Ing. Marek Poledníček
místostarosta města

Trocha nostalgie

Chcete si připomenout „nesmrtelné“ historické dokumenty z produkce KABEL Ostrov s.r.o.? Sledujte YouTube kanál města Ostrova.

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters