Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště v Ostrově pokračuje v modernizaci

Ostrovské koupaliště je fenoménem pro všechny, kdo mají rádi slunce vodu a baví je ruch, který k letním radovánkám patří. V minulém roce (2020) byla provedena rekonstrukce obou malých bazénků. Letos, hned po ukončení letní sezóny, bude zahájena rekonstrukce bazénu velkého.      

Změna koncepce bazénu

Hlavní idea nového velkého bazénu koupaliště v Ostrově vychází ze současných trendů, kdy většina návštěvníků koupaliště místo plavání preferuje zábavu a relaxaci. Výsledkem je zcela nový multifunkční bazén.

Základem jsou čtyři plavecké dráhy délky 25 m částečně oddělené od relaxační zóny s lehátky se  vzduchovou masáží, chrliči a masážními tryskami. Zvláštní prostor pak zaujímá sektor pro děti a mladistvé, kde najdeme dopadová místa pro tobogán a široké skluzavky.

Chybět nebudou ani další oblíbené atrakce jako houpací bazén, plovoucí lekníny či šplhací sítě. V bezprostředním okolí bazénu vznikne dostatek prostoru pro umístění plážových lehátek.

Kapacita všech bazénů i při jistém zmenšení plochy velkého bazénu dle platných norem odpovídá potřebám spádové oblasti o počtu cca 20 tis. osob. Aby byl návštěvníkům zajištěn přiměřený komfort, hledáme efektivní způsob přihřívaní vody v bazénu. Důležité je pro nás také hospodaření s bazénovou vodou (tzv. šedou vodou), proto připravujeme její zachycení a odchlorování tak, aby mohla být dále používána například na zalévání zeleně ve městě. 

Zázemí koupaliště a zcela nový saunový svět

Celkové rekonstrukce se došlá i hlavní budova. Léta sice byl ikonickou dominantou koupaliště, ale nyní je zcela za zenitem svých technickým možností. S notnou dávkou nostalgie jsme se rozhodli ji zbourat a nahradit jí zcela novou stavbou. Věříme, že bude sloužit alespoň dalších 70 let.  

Zadáním pro novou budovu vytvořit centrální vstup, který obslouží jak letní provoz koupaliště tam celoroční provoz wellness a saunového centra.

V přízemí za centrálním vstupem jsou umístěny šatny a sociální zařízení. V patře budovy pak najdete v vlastní saunové centrum s infra, parní a finskou saunou, ochlazovacími sprchami a v neposlední oblíbeným venkovním ochlazovacím bazénkem. V patře budovy bude umístěna také wellness zóna s whirlpool a relaxační Dianinou lázní.  

Pro letní provoz koupaliště bude v přízemí budovy dostatečné sociální zařízení, převlékárny a nové občerstvení, na které bude navazovat letní terasa. 

Věříme, že vás náš záměr nadchne. Podrobnou prezentaci si budete moci v blízké době prohlédnout v Dvoraně ostrovského zámku nebo na webu města. 

Ing. Marek Poledníček
Místostarosta města

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters