Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kontaktujte nás e-mailem  mpolednicek@seznam.cz nebo telefonicky +420 602 289 687

Lepší komunikace s občany

twitterSoučasná generace politiků může s úspěchem využívat vymoženosti moderních technologií. Významným fenoménem našeho města je kabelová televize, jako samozřejmost bereme Ostrovský měsíčník a spoustu informací najdeme na oficiálním webu města. Mohlo by se zdát, že je vše v nejlepším pořádku. Dovolím si s touto domněnkou polemizovat.

U kabelové televize mi vadí, že se takřka výhradně věnuje činnosti a úspěchům vládnoucí koalice. Nepamatuji se, kdy jsem naposledy v jejím vysílání slyšel promluvit (nepočítám přenos ze zastupitelstva města) opozičního zastupitele. Typická promarněná příležitost byl nedávno projednávaný záměr prodeje městských bytů.

Ostrovský měsíčník prostor kritickým hlasům nabízí. Do budoucna bych to ale viděl tak, že by se tyto polemiky přesnuly na jeho internetové dvojče. Elektronická verze by mohla přinášet velice aktuální, on-line, informace jelikož by nebyla nutnost vázat se na uzávěrky (Podobný záměr již veřejně publikoval Miloslav Liška z ODS).

Stránky informující o Ostrově - 6. 10. 2014

Komunikace s občany probíhá i dalšími kanály jako například Facebook. Občané mohou sledovat hned několik stránek, které se našemu městu věnují. Aktuální přehled počtu fanoušků, interakcí a zaujetí ze dne 6. 10. 2014 si můžete prohlédnout na přiloženém obrázku. Já osobně již několik let provozuji neoficiální FB stránky Město Ostrov, kde se snažím čtenářům nejen sdílet informace z nejrůznějších médií, ale dle svých časových možností přinášet také nejrůznější zajímavosti z našeho města. Tu a tam zprostředkovávám tazatelům odpovědi na nejrůznější otázky. Do jisté míry supluji chybějící online zpravodajský kanál města v případě výpadků dodávek tepla apod. Tyto informace by měl poskytovat oficiální Facebook města Ostrova, který je dnes spíše pomocným informačním kanálem Domu kultury. Poslední informace od města zde byla publikována více jak před měsícem dne 27. 8. 2014. – Benefice pro Jakuba. Předposlední zpráva pak byla z 23. července a zvala občany na prohlídku zámku, kdy průvodcem byl pan starosta.

analyza 6.10.Já osobně si představuji komunikaci s občany spíše tak, jak to dělám na FB stránkách Město Ostrov. Navíc budu hned po volbách iniciovat založení informačního kanálu na Twitteru. Již nikdy se nesmí opakovat situace, že se na jednání zastupitelstva dostane k projednávání bod (jako například revitalizace vnitrobloku, se kterým nebyli seznámeni občané, kterých se to týká). Elektronická média k tomu dávají ideální příležitost. Abyste si udělali obrázek, jak který z kandidujících subjektů vládne komunikací na Facebooku, přikládám ještě jednu zajímavou analýzu ze dne 6. 10. 2014.

Co se týče komunikace s občany, nezapomínáme ani na ty, kteří moderními technologiemi nevládnou. Rádi bychom založili novou tradici pravidelného setkávání radnice s obyvateli města v nové opravené dvoraně na ostrovském zámku. Hlas lidu, hlas Boží. I když se mu někdy těžko naslouchá.

Ing. Marek Poledníček

 

lepsi komunikace rgb

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters