Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kontaktujte nás e-mailem  mpolednicek@seznam.cz nebo telefonicky +420 602 289 687

Volby nejsou jenom pro starý

Jste mladí a nechce se Vám k volbám? Když jsem byl mladý já, k volbám jsem prostě musel nebo spíše jsem si netroufl nejít. Tehdy to skutečně nebylo k ničemu. Volební účast 99,99 % a na kandidátce nebylo radno dělat žádné změny. Politik byl pro mě něco velice abstraktního, a vhledem k totalitnímu režimu, také velice odpudivého.

387119_191499114317811_1509009844_nDnes, ve svobodě, a zejména v případě komunálních voleb jde o něco zcela odlišného. Komunální politici – zastupitelé, by měli být a někteří jsou vašimi kontaktními osobami, které mohou pomoci splnit vaše sny. Za všechny uvedu jeden příklad. O letošních prázdninách byl otevřen nový skate park v Ostrově. S jistou nadsázkou tak byl splněn sen několika generací ostrovské mládeže. Pro názornost stručně připomenu příběh tohoto projektu.

Ve strategickém plánu města existoval záměr výstavby hřiště pro netradiční sporty. Snad tam bylo i v závorce uvedeno skatepark a pod. Jeho výstavba se však stále odkládala. Především nebylo jasné kdo a jak ho bude provozovat, kdo bude odpovídat za úrazy  pod. A také zde přeci něco jako skatepark existovalo (u koupaliště) nebo spíš bylo trpěno. Zásadní zlom nastal v okamžiku, kdy v nočních hodinách došlo k úrazu (údajně indisponovaného) občana a překážky byly neprodleně „uloženy“ na bezpečném místě. Pochopitelně se na sociální síti strhla mela. Protože FB a zpravodajství je tak trochu moje hobby (jsem zakladatelem a provozovatelem FB stránek Město Ostrov), pomohl jsem klukům zjistit, co se stalo a kde jsou jejich překážky. Velice rychle se rozpoutala diskuse o pořádném skateparku a proto jsem sjednal schůzku asi 20 skejťáků s vedením města, konkrétně starostou Pavlem Čekanem a místostarostou Milanem Matějkou. Po velice otevřené debatě se zúčastnění rozešli s dohodu, že město bude hledat kde a za co, a skejťáci si vymyslí, jak to má vypadat.

 Skatepark Ostrov  Skatepark Ostrov  Skatepark Ostrov  

Takřka na den do dvou let skatepark stojí. Plyne z toho velké ponaučení, že volby nejsou jen pro starý, a rozhodně má cenu jít volit. Se svými sny se pak můžete
s důvěrou obracet na ty, kterým jsme dali hlas. Ve volebním programu již skatepark nemáme, ale snažíme se najít způsob, jak zvýšit atraktivitu Ostrova pro návrat našich dětí ze studií, aby zde měli perspektivu, nejen sportovního a kulturního vyžití, ale hlavně práci, možnost podnikání nebo bydlení…

Ing. Marek Poledníček

FB stránky ostrovského skateparku >>>
https://www.facebook.com/SkateparkOstrov

>>> Kdo jsme?
>>> Co chceme?
>>> Náš tým
>>> Náš program

volby pro mlade

  

 

 

 

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters