Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kontaktujte nás e-mailem  mpolednicek@seznam.cz nebo telefonicky +420 602 289 687

Čtyři roky v opozici

Poslední čtyři roky jsem jako zastupitel působil v opozici. Z opoziční „lavice“ se volební program prosazuje jen velice těžko. I přesto jsou stopy našeho programu a čtyřletého působení v zastupitelstvu poměrně dobře zřetelné.

Volební program 2010 – 2014

Dnes kandující strany si velice oblíbily záměr rozšíření kapacity stacionáře pro seniory. Málokdo si vzpomene, že původně denní stacionář jsem prosadil jako zastupitel za KDU-ČSL cca před deseti lety. Čas a akutní nedostatek míst pro seniory ukázal, že je nutná transformace na domov pokojného stáří, a proto jsme tento záměr, jako jediné uskupení, měli ve volebním programu pro období 2010 – 2014. Tuto myšlenku (v dobrém slova smyslu) převzali zástupci vládnoucí koalice a další rozšíření domova je dnes myslím ve třech volebních programech. Naši senioři si to jistě zaslouží.

V programu jsme se věnovali také kvalitě školního stravování. Nikdy by nás nenapadlo, že budeme muset tak ostře vystupovat proti záměru centralizovat vyvařování pro mateřské školy. Tento „nápad“ se nám podařilo společně s rodiči zastavit. Naopak byly postupně modenizovány kuchyně ve školkách. Stačilo málo a všechno mohlo být jinak.

O skateparku bylo napsáno hodně. Tady se nám podařilo ve správnou chvíli spojit správný lidi. Nicméně ještě zbývá zajistit rozumné provozování. Myslím, že jistá supervize bude ku prospěchu věci.

V rámci rekonstrukce Domu kultury se podařilo stavebně obnovit hudební klub Točna. Úmyslně zmiňuji stavebně, protože programově současná Točna nemá s původním klubem moc společného. Finální provedení rekonstrukce navíc prostory připravilo o jedinečný Genius Loci. Není vše ztraceno, mám představu, jak by to šlo alespoň trochu napravit.

Stejně jako jiní jsme podpořili navýšení grantů neziskovým organizacím. Do budoucna bychom ale chtěli daleko více podpořit hudební projekty, které dosud dostávají jen almužnu.

Přispěli jsme k zastavení tzv. projektu Ostrov Východ, tj. dopravní propojení ulic Krušnohorská, Lidická, Hlavní třída a Lesní a přišli jsme s vlastním alternativním návrhem. Konkrétní návrh máme připraven také pro řešení garáží na konci Lidické ulice tak, aby mohlo být uskutečněno rozumné zokruhování. Přitom by byly, částečně zachovány garáže a ještě by zbylo místo pro výstavbu bytových domů.

V neposlední řadě jsem se statečně bil za zápis alespoň části nového města na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Zastupitele napříč politickým spektrem neobměkčilo ani několik ústupků ze strany pracovníků památkového ústavu, ani přímluva nestora ostrovské historie paní Mgr. Čepelákové. Národní kulturní památka Rudá věž smrti na seznamu zřejmě nakonec bude, ale ne naší zásluhou, nýbrž v rámci zápisu města Jáchymova a ostatních památek v Krušnohoří

Pokud se vám zdá, že jsme ze slíbeného splnili jen málo, máte pravdu. Ale to byste nám museli dát více hlasů, větší sílu a především větší důvěru. Skutečnost, že naše myšlenky přebírají naši konkurenti, zřejmě svědčí o tom, že jsou dobré. Jako jediní nechápeme vedení města jen jako výstavbu nebo údržbu. Svoboda nám dává prostor, který můžeme naplnit něčím smysluplným a my máme jedinečnou možnost být u toho. A proto se v nadcházejícím období budeme snažit vytvořit především zajímavé příležitosti pro lepší budoucnost obyvatel našeho města.

Ing. Marek Poledníček
zastupitel

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters