Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kontaktujte nás e-mailem  mpolednicek@seznam.cz nebo telefonicky +420 602 289 687

Proč jsme nepodpořili rozpočet

Rozpočet patří k nejdůležitějším dokumentům každého města. Nejinak je tomu i v případě Ostrova a jeho vedení se snaží nejen naplánovat prostředky na nezbytné výdaje, ale také definovat priority, vize a cíle. 

Pro nikoho nemůže být překvapením, že vládnoucí koalice se snaží i nadále uspokojovat své voliče a opozici nezbývá nic jiného, než se v diskusi pokusit alespoň trochu tento rozlet korigovat.

V letošním roce jsme spolu s ostatními subjekty, které nejsou součástí koalice, připravili soubor asi čtrnácti návrhů na úpravu rozpočtu v nejrůznějším oblastech. Například jsme chtěli snížit náklady na přenosy z jednání zastupitelstva, nepříliš efektivní se nám zdál nákup reklamního prostoru  v TV ZAK, snížit jsme chtěli také příspěvky na sportovní akce ve městě, které vyšplhaly na 1 200 000 Kč.

Podle našeho názoru je příliš vysoký příspěvek na činnost Domu kultury Ostrov, které od roku 2011 stoupl z cca 7 mil, na více jak 11 mil. Podle našeho názoru je na plánováno příliš mnoho akcí. Na nárůstu se více jak milionem podílí informační a kulturní činnost na zámku a měl by proti tomu jít útlum činnosti informačního centra na Staré radnici.

Dále nás zaujal nárůst nákladů na městskou hromadnou dopravu o cca mil. Kč. S trochou nadsázky lze říci, že by městská doprava skutečně mohla jezdit zdarma, jak jsme uvedli v jedné diskusi.

Rada města nám vyhověla pouze v jednom bodě. V rozpočtu byl naplánován cca milión na údržbu revitalizovaného kopce. Radním zřejmě došlo, že v roce, kdy bude akce dokončena nebude nutná tak nákladná údržba.

V rozpočtu jsme našli řadu dalším menších či větších důvodů, proč pro něj nehlasovat. K těm největším jednoznačně patří dalších 500 tis. vynaložených na podporu sice pěkné, ale komerční akce Ostrovské kulturní léto. Nechceme měnit pořadatele, ani zasahovat do programu. Trváme na tom že se město musí chovat jako řádný hospodář a pokud přispívá na náklady komerční akce, musí požadovat odpovídající podíl na zisku.

Pokud budete mít zájem, můžete si své důvody pro a proti rozpočtu najít i vy. Aby se vám lépe hledalo, přikládám Rozpis rozpočtu města Ostrova 2015, který nabízí podstatně podrobnější informace než rozpočet, který najdete na webu města.

Budeme rádi, pokud nám napíšete, co si o rozpočtu myslíte Vy.

K dalším bodům jednání jako prodej bytových domů je budeme vyjadřovat průběžně. Sledujte proto pravidelně tyto webové stránky.

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters