Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrovská sauna postoupí na vyšší level

Ostrovská městská sauna je pojmem pro její skalní příznivce. Těch v posledních měsících přibylo s rostoucím zájmem o zdraví prospěšné saunování a nově začaly saunu pravidelně navštěvovat i děti.  Saunování je bezpečný způsob, jak zvyšovat přirozenou imunitu a předcházet pak třeba respiračním onemocněním. Pobytem v sauně se člověk učí zvládat v létě větší horka a v zimě naopak chlad. Hlavním cílem saunování je detoxikace organismu.

Zub času je na ostrovské sauně i přes veškerou péči a servis města Ostrova a jeho provozovatelů znát. A proto se město začalo vážně zabývat myšlenkou vybudovat zcela novou saunu, která by odpovídala trendům dnešní doby jak stavbou, tak svou nabídkou, ale i kapacitou.  

V projektu je zahrnuta klasická finská sauna, parní sauna, bylinková sauna a infrasauna. Dále relaxační bazén s názvem Dianina lázeň, který bude nabízet výhled na Ostrov. Součástí bude i Whirlpool a oblíbený venkovní ochlazovací bazén. K odpočinku bude připraven pro saunaře relaxační prostor s vyhřívanými lehátky a výhledem na Klínovec. Počítáno je i s barem a občerstvením.  

Městu nešlo jen to, vybudovat v areálu koupaliště novostavbu s několika druhy saun, ale chtělo dát celému dílu i myšlenku. Všem se zalíbil nápad pojmout ji v přírodním duchu, kde se objeví vodní prvky i prvky zeleně a dřeva. Inspirací se stal Zámecký park kdysi zvaný osmý div světa a Palác princů se svou, na tehdejší poměry, věhlasnou Dianinou lázní –  malým barokním bazénem. Námět byl představen projekční kanceláři, která ho uvítala a vzala jako výzvu.

Pokud se stavba zrealizuje podle připravené projektové dokumentace, budou se mít příznivci saunování opravdu na co těšit. A už dnes můžeme říci, že právě díky pojetí, bude Ostrovský saunový svět ve zdejší lokalitě opravdu výjimečný.

Dita Poledníčková

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters