Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kontaktujte nás e-mailem  mpolednicek@seznam.cz nebo telefonicky +420 602 289 687

Tříkrálová sbírka pomáhá i v Ostrově

3ksb01

Neodmyslitelnou součástí adventní a vánoční doby jsou nejrůznější dobročinné akce. Dlouhou tradici a jistou popularitu si již získala tzv. Tříkrálová sbírka

Oficiální plakát najdete >>> ZDE
Přihlášku pro zájemce >>> ZDE

Tato akce nabízí široké veřejnosti příležitost podílet se společně s Charitou podílet na pomoci lidem v nouzi. Jde o dobročinnou akci, kterou je možné úspěšně organizovat jen za spolupráce řady dobrovolníků a vstřícnosti veřejnosti. Sbírka je vyhlašována Charitou Česká republika a v naší oblastí je organizována naší charitou.

Výtěžek tříkrálové sbírky se rozděluje podle následujícího klíče:

  • 65% projekty jednotlivých Charit dle předem schválených záměrů
  • 15% celodiecézní projekty (např. podpora projektů v Indii, pomoc cizincům a uprchlíkům, nákup speciálních zdrav. pomůcek pro nemocné Huntingtonovou chorobou, přímá pomoc)
  • 10% humanitární pomoc do zahraničí organizovaná Charitou ČR
  • 5% celorepublikové projekty (např. vzdělávací a školící projekty)
  • 5% zákonem povolená režie sbírky

V případě Ostrova se výtěžek používá na dobudování Domova pokojného stáří stacionáře pro seniory, který se úspěšně rozvíjí v ulici U Nemocnice. 

Pokud byste chtěli tento projekt aktivně podpořit, uvítali bychom, kdybyste rozšířili počet dobrovolníků, vedoucích skupinek v období 4. – 14. ledna 2016, podle časových možností alespoň jedno odpoledne (cca 16.00 – 19.00 hodin).

V případě Vašeho zájmu zavolejte na tel. 777 767 058 nebo 602 289 687. Děkujeme za případný zájem a nasazení pro dobrou věc. V ideálním případě vyplňte přihlášku a odevzdejte v kanceláři Oblastní charity Ostrov v budově bývalé knihovny v Ostrově. 

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters