Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vertikální záhonek na ostrovském zámku

stena1

Není pochyb o tom, že ostrovský zámek po rekonstrukci se stal pýchou našeho města.  Takové místo svádí k tomu, aby se zde shromažďovaly další a další exponáty. Trochu mi to připomíná sběratelkou vášeň našich barokních předků. 

A tak se i přes tuhý odpor opozice se ve dvoraně objevily vzácné interiérové stromky za cca 180 tis. Kč a za nedlouho proběhla bitva o další přírůstek – tzv. interiérovou stěnu za 500 tis. Kč. I v tomto případě vládnoucí koalice prosadila svou a tak se akce se rozjela i přes to, že neexistoval žádný podrobný popis tohoto záměru. Dnes jsem se konečně dočkal. Ve dvoraně se právě proběhla instalace interiérové stěny, nebo spíše  vertikálního záhonku o velikosti cca 4 x 4 metry. Doporučuji všem pohlídnout si tento skvost z blízka a nejlépe také zezadu.

Musím přiznat, že jsem se při jednání zastupitelstva, když jsem protestoval proti tomuto exponátu mýlil. Interiérová stěna skutečně není hlučná a tekoucí voda vůbec není slyšet, jak jsem se obával. Ale jinak si stojím za tím, že za konečných 341 tis. Kč + DPH jde ještě o méně muziky, než jsem si původně myslel. S malou nadsázkou lze říci, že je to nový div světa nebo spíše Evropské unie, která to z větší části platí.

 

1 Comment

  • IP
    Posted 9. 4. 2015

    Pane Poledníčku, prosím můžete dodat informaci, kdo tento skvost navrhl, kdo jej jmenovitě schválil a kdo navrhl zhotovitele popř. jak bylo zpracované výběrové řízení?

    Děkuji

Comments are closed.

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters