Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tvoříme lepší Ostrov

V rámci volební kampaně do komunálních voleb v Ostrově pro období 2018 – 2022 jsme jako hlavní slogan použili na přání „Chceme lepší Ostrov“. Cílem nové rubriky, kterou tímto otvíráme, je představit konkrétní projekty, o kterých se domníváme, že mají potenciál kvalitu života v Ostrově skutečně zlepšit.

Z pozice vedení města se kroky podnikají daleko lépe a efektivněji, a proto jsem rád, že jako první zlepšení mohu představit nové řešení prostoru po bývalém tržišti.

Prostor bývalého tržiště má zcela novou tvář

Zlepšení podoby bývalého tržiště bylo naší významnou prioritou ještě v době, kdy KDU-ČSL byla v zastupitelstvu města jako samostatná strana. Po 15 letech provozu tržnice jako stavby dočasné její podoba byla ostudná.

 

Tržiště vzniklo ještě před výstavbou řady supermarketů a ve své době uspokojilo poptávku po rozšíření nákupních možností obyvatel města. Mnozí z nás si určitě nostalgicky vzpomenou na útulnou restauraci Dřevák, večerku, či výbornou „čínu“.

Za účelem zlepšení stavu jsme vedle prezentace svých názorů, a organizování petice přišli také s vlastním architektonickým návrhem na řešení neutěšené situace. Možnost, jak nevzhledné tržiště nahradit novou, moderní stavbou, navrhl Ing. Vladimír Toman. Tato stavba by navíc umožnila průhled na budovu pošty na Hlavní třídě. Podobné průhledy jsou totiž typické pro architekturu 50. let XX. století, jejíž je Naše město významným představitelem.

Vzhledem k počtu supermarketů, které v Ostrově v době od vzniku tržiště vyrostly a skutečnosti, že část provozoven z tržiště našlo nové působiště v blízkosti náměstí, rozhodlo se vedení města již nové tržiště nestavět. Z několika variant řešení bylo nakonec rozhodnuto pro již zmíněný kreativní návrat k původnímu stavu. Na místě dvou původních silnic vzniklo příjemné korzo se zeleným pruhem uprostřed. Zelená plocha byla oseta jako luční louka, což bylo milým překvapením pro obyvatele i návštěvníky města.

 

Marek Poledníček
místostarosta města Ostrova


Naše dřívější texty:

https://www.kduostrov.cz/budoucnost-centralniho-trziste-v-ostrove/
https://www.kduostrov.cz/nase-projekty/centralni-trziste/

Je tržiště ve středu města opravdu přežitkem?

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters