Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrov se dočkal nové vyhlášky „o hazardu“.

Pokud sledujete tyto stránky, jistě jste nepřehlédli několik příspěvků na téma regulace hazardu v našem městě. Tento cíl jsme si vytkli jako významnou prioritu ve volebním programu na období 2014 až 2018.

 

Nikdy jsme neměli ambici hazard zcela zakázat. V první řadě jsme chtěli sjednotit podmínky pro všechny typy hazardních her. V druhé řadě jsme chtěli vymístit hernu z Májové ulice, kde jsme byli často žádáni, aby se s tím něco udělalo. K cíli jsme dospěli už 20. září 2017, kdy byla schválena vyhláška města 2017/1, která splnila oba vytyčené cíle. Navíc, nad rámec zákona, omezila provozní domu heren od 10 do 22 hodin o víkendech a ve dnech volna do 24 hodin. Toto ustanovení bylo na základě žádostí několika provozovatelů novou vyhláškou 2017/3 odstraněno a provozní doba je omezena pouze zákonem od 10 dopoledne do 3 do rána. Zastupitelé uznali, že bylo oproti jiných provozovnám diskriminační, a že by bylo náročné jeho dodržování hlídat.

Jednoduše shrnuto. Od 1.1.2017 by neměla podle Zákona o hazardních hrách běžen nonstop. Od 1.1.2018 bude uzavřena herna na Jáchymovské ulici naproti evangelické faře a bude uzavřena herna v Májové ulici. Místa, kde je možné hazard provozovat definuje grafická příloha vyhlášky.

Zmíněný Zákon o hazardních hrách uložil provozovatelům heren řadu povinností. Instalovat kamerový systém, registrační systém, který umožní do herny vstoupit a hrát pouze hráčům starším 18 let. Jejich činnost monitoruje, omezuje výši sázek a neumožňuje hrát určitým osobám.  Věříme, že to přinese kýžený výsledek. Pro někoho klid a pro jiného ochranu před závislostí na hře.

Závěrem děkuji úředníkům a všem koaličním i opozičním partnerům, kteří novou vyhlášku připravili a podpořili.

Ing. Marek Poledníček
zastupitel

Vyhláška města 2017/3 >>> ZDE
Obrazová příloha ke stažení >>> ZDE
Zákon O hazardních hrách 186/2016 >>> ZDE

 

 

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters