Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Strom naděje pomůže potřebným

Postní almužna

Nejen lidé věřící, ale také všichni, kdo se chtějí přidat, jsou zváni k účasti na starobylé postní tradici – almužně. Peníze za odřeknuté požitky, které ušetříte během postního období, můžete vložit do papírové pokladničky, tzv. postničky. V dnešní době spíše poslat na účet ostrovské Římskokatolické farnosti – 0801809379/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte Strom naděje. O jejím využití rozhodne ekonomická rada farnosti ve spolupráci s vedením města Ostrova. V každém případě budou vybrané peníze požity pro podporu někoho, kdo se dostal do existenční tísně díky současné pandemické situaci.

Proč svítí strom?

Tato aktivita vznikla spontánně za aktivního přispění velitele městské policie a zastupitele Ladislav Martínka. Podnětem se stala facebooková diskuse, na téma proč stále svítí stromu před Zámkem v Ostrově a kolik o stojí. Tento strom, je odedávna součástí vánoční výzdoby. Letos jsme jej nechali svítit i po uplynutí vánoční doby jako symbol naděje, že všechny starosti a trápení související se současnou pandemickou situací jednou skončí.

Roční náklady na osvětlení tohoto stromu činí 3434 Kč a pan Martínek jako první celou tuto částku vložil na výše uvedený účet farnosti. Jakoukoliv částku může vložit každý, komu se svítí stromu líbí a kdo chce podpořit dobrou věc. Věříme, že se to většině kolemjdoucích líbí a pokud se zájemci připojí k postní almužně, pomůže to těm, kteří to potřebují.

Ing. Marek Poledníček
místostarosta města

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters