Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Přestavba bývalého hotelu Myslivna na byty

Před několika měsíci jsme dokončili rekonstrukci střechy bývalého hotelu Myslivna. Kromě samotné opravy střechy a krovu, jsme již osadili také nové vikýře s okny, které jsou pro plánované byty nezbytné. 

 

Nadstandardní byty za nájemné z výběrového řízení

Cílem projektu je vznik13 nových nájemních bytů z nichž budou 3 mezonetové. S ohledem na lokalitu v bezprostřední blízkosti Zámeckého parku, velikost a způsob řešení půjde o byty spíše nadstandardní. Z tohoto důvodu nelze očekávat, že budou přidělovány podle pořadníku za běžné nájemné (60 Kč / m2). Konkrétní podmínky přidělování bytů vedení města teprve určí, ale lze předpokládat, že nájemné vyjde z výběrového řízení podobně jako u bytů po celkové rekonstrukci.

Samotná rekonstrukce začala 1. července 2021. Stavbu provádí na základě výběrového řízení firma JURICA a.s. za nabídkovou cenu u 34 890 986 Kč bez DPH. První nájemníci se do nových bytů nastěhují na začátku roku 2023.

Historické přízemí ožije zajímavou expozicí.

V přízemí objektu se nacházejí zajímavé prostory, které pamětnici mohou pamatovat z doby, kdy zde byla restaurace. V nich bychom rádi zřídili zajímavou interaktivní expozici ostrovského porcelánu s doplňkovým prodejem, která by skvěle zapadla do současného prohlídkového okruhu starého města. 

Náhrady se dočká také stará „hasičárna“.

Již dnes máme připravenu studii přestavby staré hasičárny na druhý, podobně atraktivní obytný blok. Ten bychom ale rádi nabídli z finančních důvodů soukromému investoru. 

Ing. Marek Poledníček
místostarosta města

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters