Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zvláštní způsob sekání trávy

V posledních letech je poměrně frekventovaným tématem sekání trávníků ve městě. Přesněji řešeno minimální až žádné sekání kvůli zadržení vlhkosti v intravilánu města,  a na druhé straně sekání důsledné, z důvodu omezení alergických reakcí, výskytu klíšťat, či většího komfortu při venčení psích miláčků.

Už minulý rok jsme se v Ostrově snažili vyjít vstříc oběma stranám. Některé plochy jsme posekali jednou nebo dvakrát za sezónu, jiné plochy jsme sekali na podstatně vyšší výšku, cca 10 cm. V letošním roce přišli odpovědní pracovníci města s novým řešením. Kromě toho, že se některé plochy opět sekají minimálně, tak některé plochy se sekají částečně. Pěkným příkladem je „škarpa“ podél ostrovského ronda. Tato zůstala komplet neposekaná a je hezké sledovat, jaké rostliny zde rostou a kvetou. Dalším příkladem jsou neposekané svahy např. v blízkosti Tesca nebo pod bytovým domem v Horské ulici.

K nejkontroverznějším místům patří louka mezi Pennymarkety, která by si zasloužila nápaditější úpravu a střed Hlavní třídy. Zde a na jiných místech je posekán jen cca metrový pruh vedle vozovky. Středové plochy nejsou určeny pro pohyb osob ani pro venčení psů. Zaznamenal jsem námitku, že by to mohl být problém z pohledu bezpečnosti. Jedna z uvedených fotografií dokládá, že tak vysoká tráva není.

V každém případě je vidět, že i když je léto teprve na začátku, nakrátko posekané trávníky rychle usychají. Nevím, zda se letošní způsob sekání uchytí, ale oceňuji kreativní přístup k problému. Mě osobně by se líbilo, pokud by se vybraná, méně sekaná místa, osela semeny nejrůznějšího kvítí, které by naše město zaplnilo pestrými barvami. Pokud se nám to nakonec nebude líbit, kdykoliv je možné trávníky posekat jako dříve všude a nakrátko.

Ing. Marek Poledníček
místostarosta

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters