Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rok po komunálních volbách

Před několika dny zcela nenápadně utekl rok od posledních komunálních voleb. Jejich výsledky a spolupráce s ostatními subjekty nám umožnily se významně zapojit do přímého vedení města.

Spolupráce se koaličními partnery se řídí nejen koaliční smlouvou, ale také programovým prohlášením, ve kterým byly vedle hlavních oblastní spolupráce byla definována řada konkrétních kroků. Oranžově jsou označeny ty, které již byly dokončeny a modře ty, na kterých se pracuje. Podobně se můžete podávat na stav plnění volebního programu Sdružení nezávislých kandidátů, TOP 09 a KDU-ČL pod názvem Ostrováci.cz

Bytová výstavba

Před několika týdny schválilo zastupitelstvo města Ostrova prodej pozemku ve Vančurově ulici, kde by měl vzniknout bytový dům s cca 52 bytovými jednotka. Součástí řešení je nové dětské hřiště, sportovní hřiště u zimního stadionu a dostatek parkovacích míst.

Zcela zásadní jsou pro nás veškeré aktivity vedoucí k tomu, aby v dohledné domě mohla být zahájena výstavba v prostoru mezi Pennymarkety neboli Ostrov mezi Ostrovy. Vedle technické infrastruktury je pro nás klíčová podoba výstavby, aby byla chloubou našeho města a dobrým příkladem jak moderní výstavbou propojit novou a starou část města.

V neposlední řadě zvažujeme přestavbu objektu BPO na bytový dům, kdy bychom rádi využili dostupné možnosti finanční podpory ze strany státu.

Školství

V pondělí 30. září byla slavnostně předána nová tělocvična u základní školy J, V. Myslbeka. V současnosti se připravuje úprava prostoru a parkování před tělocvičnou.

Dokončeny byly také zcela nové učebny fyziky a chemie na základní škole Masarykova. Tyto vznikly v rámci projektu, který byl transformován z původního projektu učeben polytechnického vzdělávání. Připraven k realizaci je projekt nových dílen na základní škole Májová, kde se hledá optimální a reálný model financování. V neposlední řadě se připravuje projekt na nové dílny na základní škole J. V. Myslbeka a hledají se možnosti rozšíření kapacity školní družiny na základních školách Myslbekova a Májová.

Rozvoj města

Na konci září byla dokončena úprava prostoru po bývalém tržišti, kdy zde vznikla klidová zóna, kterou chápeme jako „kreativní návrat“ k původnímu stavu. V současnosti zbývá dokončení výsadby stromů a doplňkové zeleně.

Kultura

Ve spolupráci s agenturou VLNY jsme obnovily koncerty špičkových kapel a interpretů v Zámeckém parku. V spolupráci s Domem kultury a ostatními příspěvkovými organizacemi byl nastaven režim využití krajského kalendáře akcí, ve kterém najdete vše, co se v Ostrově organizuje.

Cestovní ruch

Pro rok 2019 byl vytvořen operativní plán, na základě dostupných analýz a podkladů, kdy byly stanoveny priority pod názvem TOP 7 Ostrova. Byla připravena tištěná i elektronická kampaň a vznikl nový turistický portál www.icOstrov.cz

Aktivně podporujeme zpřístupnění Rudé věže smrti a další aktivity související se zápisem Hornické krajiny Krušných hor / Erzgebirge na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Komunikující město

Velký kus práce jsme udělali v oblasti PR a komunikace. Již od ledna jsou zveřejňovány materiály pro jednání ZM na internetu, zásadní akce jsou prezentovány občanům. Takových setkání se uskutečnila již celá řada (prostor po bývalé tržnici, 9. etapa, Ostrov mezi Ostrovy).

V neposlední řadě byla spuštěna mobilní aplikace Česká obec, která doručí naše novinky přímo do Vašeho mobilu. Navíc ji můžete využít pro hlášení závad odpovědným úředníkům i vedení města .

Pokud byste uvítali častější informace ze života města, vše najdete na oficiálních stránkách města www.ostrov.cz nebo na oficiálním městském Facebooku.

Ing. Marek Poledníček
místostarosta

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters