Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Václavák potvrdil, že se Ostrováci.cz rozhodli správně

Jsem rád, že Ostrováci.cz ve své deklaraci jasně formulují, že nebude v žádném případě vytvářet povolební koalice s určitým typem stran a hnutí.

KSČM, věrný následovník KSČ

Konkrétně se jedná o stranu, kterou dodnes neopustila příchylnost k totalitním až stalinistickým praktikám – tedy KSČM (rozumějte KSČ). Jejím nejvýraznějším představitelem je dnes Josef Skála, který se netají, že v roce 1968 vítal okupační tanky. Dnes má tu drzost se stavět do čela „vlastenců“ a kandidovat za ně na prezidenta. Možná vás po zkušenostech s prezidentským úřadem v posledních 20 letech napadne, že horší už to být nemůže. Může!

Kandiduje Tomio Okamura v Ostrově?

Dalším typem uskupení, která jsou nepřijatelná, jsou hnutí s vůdcovským principem. V našich podmínkách je to v první řadě SPD Tomia Okamury. Všimněte si, že na všech plakátech v Ostrově je vedle zdejší lídryně také Photoshopem zeštíhlená Tomiova tvář. On snad v Ostrově kandiduje? Nebo je na plakátech proto, že by volič SPD jinak popletll, koho že to má volit?

Komu slouží vyvolávání strachu?

Co mají výše zmíněné partičky (i některé další) společné? Projevuje se to stále. A nejviditelněji se to projevilo na sobotní demonstraci na Václaváku. Je to zneužívání strachu a vyvolávání agresivity a nenávisti. Zvlášť odpudivé je bezbřehé pochopení pro ruského válečného agresora, se kterým se přece můžeme přímo nějak dohodnout a on nám sem milostivě pošle levný plyn. Vždyť nás v historii nikdy nezklamal a krásně jsme se pod jeho ochranou rozvíjeli.

Aby bylo jasno! Občané ČR mají plné právo cítit obavy z blízké budoucnosti. Ty obavy, že nezaplatí plyn nebo elektřinu jsou zcela reálné. Mají plné právo kritizovat vládu za váhavost a pomalost v řešení skutečných problémů hůře situovaných lidí. Ale nikdo nemá právo otevřeně lhát a převracet příčinu a následek a vinit ze všeho současnou vládu nebo EU. Vina je jednoznačně na Putinově Rusku, které se dá bez jakýchkoli pochyb označit za fašistické. Označovat za viníka někoho jiného je otevřené kolaborantství s válečnými zločinci. A mluvit u toho o „vlastenectví“ je absolutní drzost.

Zachovejte chladnou hlavu, prosím

Chci tímto požádat občany Ostrova, aby se nenechali před komunálními volbami vtáhnout do kolotoče nenávisti. Použijte, prosím, rozum (a třeba i srdce), nikoli negativní emoce. Přečtěte si s chladnou hlavou volební programy. Už to, že si s nimi někteří dali práci, svědčí o tom, že to myslí s naším městem dobře. A nezáleží na tom, zda se jedná o členy současné koalice nebo nejvýraznější opozici.

Ing. Vladimír Toman

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters