Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrovské záhady 1 – Tajemní kandidáti

Na úvod několik čísel. V komunálních volbách 2022 kandiduje v Ostrově na 11 kandidátkách 231 kandidátů a kandidátek. Krásné číslo! Dá se říci, že na každé procházce Ostrovem nějakého či nějakou potkáte. Nebo dokonce několik. Ale poznáte je?

Nepoznáte! Tedy až na některé. Ostrovský kandidát je obzvlášť stydlivý. Na druhou stranu je to vyrovnáno některými jedinci, kteří mají sebevědomí na rozdávání. Jeden dokonce v Ostrově nebydlí, proto zde ani nekandiduje, ale je portrétován na mnoha místech ve městě. Ten se asi nestydí nikdy. Možná je pravdou, že když se ocitne trochu citlivější osoba na kandidátce s některými „výraznými osobnostmi“, raději zůstane v poloviční anonymitě jako pouhé jméno na letáčku nebo na hlasovacím lístku.

Přitom je to velká škoda! Pouhý fakt, že se někdo nechal přemluvit a nevadí mu být na kterékoli kandidátce, znamená (snad), že jemu nebo jí není budoucnost města lhostejná. Nebo se mýlím? Je jim to všechno ukradené a nechali se jenom „ukecat“?

Tomu nechci věřit. Já myslím, že každému z nich na Ostrově záleží. A kdyby se jednotlivá uskupení obtěžovala seznámit nás navzájem alespoň pomocí fotek a stručných názorů (jejich vlastních, ne názorů lídrů nebo lídryň), možná bychom zjistili, že jsme si s některými navzájem sympatičtí. Možná se i od vidění známe. A byl by již jen krok od vzájemné diskuze a možná i pochopení.

Napadá mne ale jedna neodbytná myšlenka. Fakt hrozná……Že by oni a ony (bojím se to napsat), tedy ti, kteří se chtějí dostat na radnici pouze plnili kandidátky anonymními jedinci? Aby při naplněné kandidátce vhozené do urny dostali víc procent?

Jinými slovy, že chtějí od Vás, občané Ostrova, Vaše hlasy aniž by se obtěžovali seznámit Vás s těmi, kteří jim mají k cíli takto pasivně pomoci?

Vladimír Toman

P.S.
Omlouvám se za ošklivá slova lídr a lídryně, ale ono se to prý říká. Nekecám.

P.S.
Uvědomuji si realitu volebního zákona. Text je nadsázkou. Částečnou.

P.S.
Jsou volební uskupení, která se za své kandidáty nestydí. Nechci Vám tedy, milí voliči radit….

P.S.
K našim „lídrům a lídryním“. Myslím, že každý z Vás by měl mít odvahu veřejně vystoupit a říci. Chci být starostou nebo místostarostou a mám na to! Ti, kteří funkci již dělali a obstáli, nemusí.

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters