Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lepší podmínky ve školách

K zahájení letošního školního roku dostali školáci řadu „dárků“ v podobě významných investičních akcí v ostrovských školách.

Výtahy a nové dílny na všech školách

V první řadě byl jsme dokončili projekt polytechnické vzdělávání a bezbariérovosti. Na všech školách jsou nyní výtahy je vyřešen bezbariérový přístup. Obrovskou proměnou prošly školní dílny, které vzhledem i vybavením odpovídají požadavkům 21. století. Věříme, že pomohou zlepšit vztah žáků k řemeslu a manuální práci vůbec. Příprava projektu a jeho realizace probíhala řadu let, a proto vedle úředníků a techniků městského úřadu zaslouží poděkování všichni současní i bývalí zastupitelé města.

Školní bazén v novém kabátku

K začátku letošního školního roku se nám podařilo také dokončit rekonstrukci školního bazénu na základní škole Masarykova. Kromě výměny dlažby a izolačních vrstev kolem vlastního bazénu došlo také k opravě sprch. I tady firmy odvedly dobrou práci a věřím, že kromě školní výuky se nám ve spolupráci se školou podaří bazén více otevřít veřejnosti.

Nyní jsou na řadě družiny

Dlouhodobou slabinou dvou ostrovských škol je nedostatečná kapacita školních družin. Děti i po vyučování zůstávají ve svých třídách a tráví zde další čas, který by měly věnovat hrám a odpočinku. Proto jsme vyslyšeli volání nejen ředitelů škol, ale také pedagogů a rodičů a připravil studii nástavby na objektu současné družiny a školní jídelny základní školy Májová a před dokončením je studie přístavby družiny k základní škole Myslbekova. Zatímco nástavba na tzv. trojce doslova splyne s původní budovou, přístavba u tzv. pětky bude moderní, se zelenou střechou. Školy patří dlouhodobě k největším prioritám vedení města. Vždyť tam vyrůstají a tráví velkou část svého života naše děti, nová generace, které Ostrov jednou předáme. Věříme, že je to znát.

Ing. Marek Poledníček
místostarosta města Ostrova

Sdružení nezávislých kandidátů s podporou TOP09 a KDU-ČSL

Rychlá volba

Ostrováci.cz © 2022

Minimum 4 characters